Co byste měli vědět o Seychelách

Seychely jsou místem, kterého se nedotýká ruch moderní civilizace. Není proto divu, že zde cestovatelé z celého světa nalézají harmonii pro duši i tělo. Místní vláda se snaží co nejvíce zachovat původní krásu souostroví, proto zde nenarazíte na davy turistů, ani zde nespatříte budovy, které by převyšovaly okolní palmy. Nejde jenom o byznys. Na světě zbývá velmi málo míst, která si uchovávají svou panenskou přírodu, Seychely ale mezi tato jedinečná místa rozhodně patří.

Seychelské souostroví

Celkem 41 ostrovů tvoří vnitřní skupinu Seychelského souostroví. Všechny jsou domovem pro mnoho druhů vzácných ptáků a rostlin. Legendou se stal kokosový ořech Coco de Mer, který je díky své podobě s ženskou pánví opředen řadou mýtů.

Ačkoliv jsou Seychely turistickou destinací, nemusíte se obávat výškových hotelů přeplněných turisty. Všechny stavby na Seychelách jsou zcela přirozenou součástí okolní přírody. Některé hotely čerpají z bohaté koloniální minulosti a přenášejí to nejlepší z minulosti do současnosti. Pokud máte rádi přírodní prostředí a ubytování pod doškovými střechami, budete nadšeni. Pobyt si navíc můžete zpestřit díky večerní zábavě, o kterou se postarají tanečníci tradičního tance Sega nebo folkové kapely. Ti, co dávají přednost diskotékám, si užijí pobyt zejména na Mahé a na Praslinu.

Pravá dovolená se neobejde bez kulinárních zážitků. Na Seychelách si pochutnáte na kreolských jídlech s kari, ale i na mořských plodech a mezinárodních specialitách. Některé hotely se vyznačují honosnými restauracemi, jiné nabízejí skromnější jídelny v přírodním prostředí. Všude si ale pochutnají i ti nejnáročnější gurmáni.