V roce 2021 jsme Seychely osobně navštívili. Můžete si přijít do našich otevřených kanceláří pro radu.

Situace v cestovním ruchu se během roku 2021 výrazně zlepšila a zájem o cesty do exotiky rychle roste. Již dlouhodobě se obrovskému zájmu těší Seychely, kde je většina ubytovacích kapacit do konce roku 2021 již vyprodána. Pokud plánujete na Seychely vycestovat během jarních prázdnin 2022, doporučujeme Vám co nejdřívější rezervaci. 

Dovolenou připravujeme vždy na základě svých osobních zkušeností a během covidu to platí dvojnásob. Destinaci opakovaně navštěvujeme, neustále sledujeme požadavky pro vycestování. Poradíme Vám, jaká covidová opatření platí v resortech i co je potřeba si opatřit pro vycestování

Odlety do exotiky z Prahy 7 x týdně s Emirates nebo 7 x týdně s Qatar Airways nebo z Vídně 9 x týdně s Emirates nebo 10 x týdně s Qatar Airways

Počty letů se pomalu blíží předcovidové době. Zatímco dřív bylo možné odletět na dovolenou každý den, dnes jsou lety jen o málo omezenější. Můžete tak cestovat do exotiky 7 x týdně s Emirates nebo 7 x týdně s Qatar Airways z Prahy a 9 x týdně s Emirates nebo 10 x týdně s Qatar Airways z Vídně. Letadel létá o něco méně i na jiných linkách a při přestupu prosím někdy počítejte s delším čekáním.

SEYCHELY 

 • Povinný PCR test pro přílet na Seychely (nesmí být starší než 72 hodin před odletem na Seychely)
  Před cestou vyplnění online zdravotního formuláře pro vstup na Seychely
  Výrazně doporučeno je pojištění pokrývající náklady na ošetření v případě onemocnění COVID-19 (zahrnuje ERV pojišťovna)
  Namátkové testování na letišti, vstupní kontrola teploty všem pasažérům
  Na letišti, v transferu a v uzavřených prostorách je nutné nosit roušku, nebo jiné zakrytí obličeje
  Před odletem ze Seychel je potřeba podstoupit PCR test (nesmí být starší než 72 hod před odletem) a vyplnit online příletový formulář do ČR (výjimka z testů platí pro očkované osoby, osoby po prodělání Covidu a pro děti do 11,99 let - více informací a přesné podmínky se dozvíte zde) 
  Po návratu do ČR je nutné provést samoizolaci a nejdříve 5. den od návratu podstoupit další PCR test (výjimka pro očkované turisty)
  Letecké společnosti, které létají na Seychely : Qatar Airways z Prahy 4 x týdně s Qatar Airways a z Vídně 6 x týdně s Qatar Airways, Emirates z Prahy 6 x týdně s Emirates a z Vídně 7 x týdně s Emirates

K letenkám Emirates zdarma pojištění pro případ COVID 19

Letecká společnost Emirates nabízí ke všem vystaveným letenkám zdarma pojištění pro případ onemocnění COVID-19! Pojistní je poskytováno ve spolupráci s AIG Insurance. Pojistka kryje tato rizika:

 • až 500 000 USD na léčebné výlohy v souvislosti s onemocněním Covid-19
 • 150 USD denně na náklady na karanténu 

V případě pozitivního testu COVID-19 před odletem do destinace či zpět je nutné uhradit poplatek za změnu letenky dle aktuálních podmínek. Může to být ve výši od několika set korun až po tisícikoruny. Podrobnější informace najdete zde

Podmínky k využití pojištění zdarma

 • vztahuje se na všechny cestující se zakoupenou letenkou 
 • u zpáteční letenky je pojistné krytí platné po celou dobu trvání cesty (nebo maximálně 365 dní po odletu z původní země odletu, cokoliv je dříve)
 • pro jednosměrné letenky pojistné krytí končí po uplynutí 48 hodin po příletu do cílové destinace
 • krytí nákladů na karanténu v zahraničí končí po uplynutí 31 dní po příletu do cílové destinace
 • podmínky jsou stejné celosvětově, zahrnují však několik výjimek
 • konečné znění podmínek pro jednotlivé země naleznete na Emirates.com
 • v případě potřeby se cestující jednoduše obrátí na tým zákaznické podpory AIG, která je v anglickém jazyce
 • cestující se nemusí nikde registrovat ani vyplňovat žádné formuláře před odletem
 • cestující není povinen toto pojistné krytí využít